Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Novinky

V tejto časti nájdete informácie o aktivitách EMN a pozvánky na rôzne podujatia.

Zaregistrujte sa na 10. ročník Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor EMN na Slovensku Vás srdečne pozýva na jubilejný 10. ročník Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii: Demýtizovanie migrácie a využitie jej potenciálu, ktorý sa uskutoční od 17. do 19. júna 2024 v Bratislave. Registrácia je otvorená do 31. mája 2024.

24. máj 2024

Inform EMN sa zaoberá praxou a legislatívou v oblasti zlúčenia rodiny osôb s udelenou medzinárodnou ochranou

V kontexte 20. výročia prijatia smernice o práve na zlúčenie rodiny (2003/86/ EC) sa inform EMN zaoberá rôznymi prístupmi k zlúčeniu rodiny osôb s udelenou medzinárodnou ochranou. Poskytuje podrobné informácie o postupoch, ktoré v tomto ohľade uplatňujú členské a pozorovateľské krajiny EMN, špecificky pri podávaní žiadosti o zlúčenie rodiny a vývoji od roku 2017.

25. apríl 2024

Slovenskí i zahraniční študenti na Fakulte sociálnych a ekonomických vied diskutovali o migračných politikách

Európska migračná sieť (EMN) na Slovensku naďalej realizuje workshopy so vzdelávacou aktivitou Cieľ Európa. Dňa 15. apríla 2024 sa dvadsať študentov Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v rámci predmetu Migrácia v kontexte zúčastnilo workshopu o migrácii, ktorý viedli zástupkyne Medzinárodnej organizácie pre migrácie (IOM) na Slovensku ako koordinátora EMN na Slovensku.

17. apríl 2024

Nový inform EMN skúma zavedenie a používanie digitálnych dokladov totožnosti a povolení na pobyt vydávaných štátnym príslušníkom tretích krajín

Najnovší inform EMN o digitalizácii dokladov totožnosti a povolení na pobyt vydávaných štátnym príslušníkom tretích krajín poskytuje komplexnú analýzu výziev a výhod pri zavádzaní digitalizácie v imigračných konaniach. Analýza vychádza z príspevkov 23 členských štátov EMN a dvoch pozorovateľských krajín, a to Gruzínska a Ukrajiny.

27. marec 2024

Nová národná štúdia EMN skúma implementáciu smernice o dočasnej ochrane: výzvy a príklady dobrej praxe v roku 2023

Nová národná štúdia EMN ponúka prehlaď o hlavných výzvach ako aj príklady dobrej praxe na zabezpečenie práv odídencov podľa smernice o dočasnej ochrane na Slovensku, ktorý bol udelený ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine. Cieľom štúdie je poskytnúť komplexný prehlaď a poskytnúť možnosti riešenia rôznych životných situácii osôb, ktorým bolo udelene dočasne útočisko.

05. marec 2024

Strana 1 z 50

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN