Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Novinky

V tejto časti nájdete informácie o aktivitách EMN a pozvánky na rôzne podujatia.

EMN diskutovalo o prístupe k deťom v procese migrácie, pričom zdôrazňovalo význam spolupráce medzi zainteresovanými stranami na Slovensku

Migračný úrad Ministerstva vnútra SR (MV SR) a Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako členovia Národného kontaktného bodu Európskej migračnej siete (EMN) v SR zorganizovali 22. novembra 2023 v Bratislave tematické stretnutie "Prístup k deťom v procese migrácie, spolupráca aktérov". Stretnutie poskytlo priestor na výmenu skúseností, osvedčených postupov a výziev súvisiacimi s prístupom k deťom počas migračného procesu.

04. december 2023

Nová štúdia EMN poskytuje prehľad o integrácii žiadateľov o medzinárodnú ochranu na trh práce

Štúdia skúma prístup na trh práce žiadateľov o medzinárodnú ochranu v období od roku 2017 do 2022 a ponúka aktuálnu a komplexnú analýzu legislatívy, politík a postupov v členských krajinách Európskej migračnej siete (EMN) týkajúcich sa integrácie žiadateľov o medzinárodnú ochranu na trh práce vrátane zapojenia sa kľúčových aktérov. Štúdia tiež ilustruje výzvy v tejto oblasti a ponúka širokú škálu osvedčených postupov.

03. november 2023

Počúvajte s EMN: Podcasty z 9. ročníka Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii: Ochrana migrantov v zraniteľných situáciách

S rastúcou globálnou migráciou a núteným vysídľovaním čelia mnohí migranti riziku neistoty, násilia, vykorisťovania, zneužívania a porušovania svojich práv. Počas seminára sme sa pozreli na to, čo robí migrantov zraniteľnými a ako ich chrániť. Zamerali sme sa na to, akú silu majú pasy, ktoré vlastníme, ako aj ich vplyv na globálnu mobilitu a prístup k príležitostiam. Zároveň sme sa dozvedeli viac o fenoméne migračných karaván. Vypočujte si sériu podcastov Európskej migračnej siete (EMN) Slovensko na túto tému.

04. október 2023

Strana 1 z 48

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN