Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

×

Varovanie

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 148

Výročné správy EMN o migrácii a azyle

Správy sumarizujú najdôležitejší vývoj politík, legislatívy a aktivít, ktoré sa udiali v oblasti migrácie a azylu na národnej a celoeurópskej úrovni za kalendárny rok. Ich súčasťou sú aj štatistiky. Správy sú vypracované na základe vopred dohodnutého a schváleného zadania (špecifikácie), ktoré je rovnaké pre všetky členské štáty EÚ a Nórsko.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2022

Výročná správa ponúka komplexný prehľad kľúčového vývoja v oblasti migrácie a azylu v členských a pozorovateľských krajinách EMN v roku 2022. Udalosťou, ktorá výrazne definovala toto obdobie, bola invázia na Ukrajinu 24. februára 2022. Správa obsahuje kapitolu venovanú reakcii na vojnu na Ukrajine. Témy siahajú okrem iného od legálnej migrácie a medzinárodnej ochrany až po občianstvo a stav bez štátnej príslušnosti, vrátane tém obchodovania s ľuďmi a rozvojovej spolupráci v oblasti migrácie.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2021

Výročná správa poskytuje podrobný prehľad o vývoji a situácii v oblasti migrácie a azylu v členských štátoch EÚ, Nórsku a po prvýkrát aj v Gruzínsku v roku 2021. Poskytuje tiež dostupné štatistické údaje. Témy siahajú od legálnej migrácie a integrácie po kontrolu hraníc a návraty štátnych príslušníkov tretích krajín. Správa zároveň prezentuje prehľad implementovaných opatrení v reakcii na pandémiu COVID-19 vo všetkých oblastiach migrácie. Popisuje tiež opatrenia prijaté v súvislosti s krízou na bieloruskej hranici, ako aj pádom afganskej vlády a zvýšeným prílevom migrantov a utečencov.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2020

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a medzinárodnej ochrany, ktoré sa uskutočnili v EÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2020. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Témy siahajú od legálnej migrácie a integrácie po kontrolu hraníc a návraty štátnych príslušníkov tretích krajín. Správa sa venuje aj vývoju v oblasti migrácie v súvislosti s pandémiou COVID-19 a popisuje opatrenia prijaté v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2019

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a azylu, ktoré sa uskutočnili vEÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2019. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2018

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a azylu, ktoré sa uskutočnili vEÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2017. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Výročná správa o migrácii a azyle za rok 2017

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a azylu, ktoré sa uskutočnili vEÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2017. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Výročná správa o politikách v oblasti migrácie a azylu 2016

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a azylu, ktoré sa uskutočnili v EÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2016. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Výročná správa o politikách v oblasti migrácie a azylu 2015

Výročná správa informuje o najdôležitejších zmenách a vývoji v oblasti legislatívy a politík, ako aj o verejných diskusiách na tému migrácie a azylu, ktoré sa uskutočnili v EÚ, členských štátoch a Nórsku v roku 2015. Správa tiež obsahuje relevantné štatistické údaje, pričom sa zameriava na štátnych príslušníkov tretích krajín, nie na občanov EÚ. Správa za Slovenskú republiku popisuje zmeny na národnej úrovni a dáva ich do kontextu politík a legislatívy EÚ.

Strana 1 z 3

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN