Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Tematické stretnutie EMN zástupcov vybraných subjektov pôsobiacich v oblasti tvorby a aplikácie legislatívy týkajúcej sa legálnej a neregulárnej migrácie, Malatíny, október 2017

30. október 2017

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu EMN v SR zorganizovala 25.-26. októbra 2017 v Malatínoch spolu s Úradom hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru SR malé tematické stretnutie EMN pre zástupcov vybraných subjektov pôsobiacich v oblasti tvorby a aplikácie legislatívy týkajúcej sa legálnej a neregulálnej migrácie štátnych príslušníkov tretích krajín do SR. Na stretnutí sa zúčastnilo 27 účastníkov.

Cieľom tohto pracovného stretnutia bola výmena informácií v oblasti nútených a asistovaných dobrovoľných návratoch štátnych príslušníkov tretích krajín, diskusia o aktuálnych otázkach z aplikačnej praxe pri implementovaní legislatívy súvisiacej s pobytovou agendou, vízovým režimom, ako aj o praktických výzvach vo vzťahu k štúdiu štátnych príslušníkov tretích krajín na území SR. Zároveň boli účastníkom distribuované výstupy EMN a prezentované informácie o pripravovaných štúdiách EMN.

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN