Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Tematický seminár EMN so zástupcami Úradu hraničnej a cudzineckej polície a oddelení cudzineckej polície z regiónov Slovenska, Oščadnica, 1. - 3. júla 2013

25. júl 2013

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu EMN v SR uskutočnila v dňoch 1.-3. júla 2013 tematický seminár so zástupcami Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru a oddelení cudzineckej polície z regiónov Slovenska.

Cieľom stretnutia bolo prezentovať praktickú rovinu implementácie a výklad nových alebo zmenených ustanovení zákona o pobyte cudzincov, ich prepojenie na legislatívu EÚ a tvorbu politiky v tejto oblasti, ako aj vytvoriť priestor na diskusiu medzi jednotlivými účastníkmi. Súčasťou seminára bola prezentácia výstupov EMN za rok 2012, ktoré sú tematicky najviac relevantné pre pracovníkov cudzineckej polície a ktoré môžu využívať pri svojej odbornej činnosti (Výročná správa o politikách v oblasti migrácie a azylu v SR 2012, Migrácia zahraničných študentov do SR a Mobilita štátnych príslušníkov tretích krajín do SR).

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN