Vysvetlivky k štúdiám EMN

Národná štúdia – Štúdia spracovaná za Slovenskú republiku na základe spoločnej špecifikácie pre všetky členské štáty EÚ a Nórsko.

Súhrnná správa – Štúdia spracovaná Európskou komisiou na základe národných správ členských štátov EÚ a Nórska. Má komparatívny a čiastočne analytický charakter.

Inform – Krátky informačný list, ktorý zostavuje Európska komisia na základe súhrnných a národných správ.

Organigram – Krátky informačný list, ktorý publikujú členské štáty EÚ a Nórsko za svoju krajinu. Vychádza z národnej štúdie Organizácia azylovej a migračnej politiky, ktorú štáty aktualizujú priebežne podľa potreby.

Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zmeny v imigračnom statuse a účele pobytu: prehľad prístupov členských štátov EÚ (2015)

Táto malá tematická štúdia EMN skúma a porovnáva rozdielne legislatívne rámce, postupy a prax členských štátov EÚ, umožňujúce štátnym príslušníkom tretích krajín zmeniť svoj migračný status, ako aj podmienky spojené s týmito zmenami.

Cieľom štúdie je tiež informovať o rozsahu práv, ktoré žiadateľ získa pri zmene pobytu v porovnaní s predchádzajúcim statusom ako aj zanalyzovať motivácie členských štátov EÚ povoliť takéto zmeny statusu. Štúdia sa zameriava aj na existujúce prekážky, dobrú prax a skúsenosti štátov v tejto oblasti.